Hırsızlardan Korunma Yöntemleri

Hırsızlardan Korunmak İçin Bir Çok Yöntem var , Bizler Sizler için En Önemli önlemleri videolu ve Resimli anlatarak Çözümlerimizle ve Tedbirlerimizle Sizlere Bilgi verme amacıyla bu makaleyi Yazdık.

Öncelikle Alttaki Çelik kapı Videomuzla Başlayalım , sırasıyla Alarm pimapen kapı ve Kilit Çözümlerini videolu ve Resimli bir şekilde anlatmaya Çalışacağız

İyi Bir Çelik Kapı Fiyatı

Hırsızlardan Korunma Yöntemleri

Son zamanda artan hırsızlık olaylarına karşı alınması gereken bazı tedbirlerden bahsedeceğiz Sizlere .Hırsızlardan Korunma Yöntemleri Öncelikle kapılarımızın ne kadar güvenli bu güvendiğimiz kapıları kullandığımız kilitli sistemleri ne kadar güvenilir bunları bilmek ve tanımakla başlar, kullandığımız güvenli kilit sistemleri, veya sağlam kapılar yeterli mi veyahut çok iyi bir kapınız var çok iyi bir kilit sisteminiz var ama yine de hırsızlık olaylarından endişe ediyorsunuz peki ne yapmalı ? İşte bütün sorularınızın cevabını Hırsızlardan Korunma Yöntemleri makalemizde bulabileceğiz. Ayrıca Güvenliğinizi Artıracak Çözümleri E Ticaret Sitemizdeki Güvenlikli Kilitler Bölümünde Güvenle Alışveriş Yapabilirsiniz.

Hırsızlar Kapıları Nasıl Açar?

1 – Rozet Kırarak Çelik Kapı Açma

Çelik Kapıların ön kısmında koruyucu rozet Dediğimiz rozetler vardır, bu rozetler kapıların ön kısmındaki göbeği korur. Alttaki videoda gösterilen yöntemle kapınızın rozet kısmını kırarak ön tarafta göbek kısmına ulaşırlar ve çok rahat kırarlar.

2 – Barel (Göbek ) kırarak kapı Açma!

Yukarıdaki yöntemle Rozeti kıran hırsızlar iç kısımda barel ( göbek) kısmına ulaşırlar . Altta gösterdiğimiz videoda göbeği beş saniye içinde çok rahat kırarlar….Bu yöntem Hırsızların Kullandığı en yaygın 2 . kapı açma yöntemleridir.

3- Maymuncukla Kapı Açma (Tekrardan Hiç Birşey Olmamamış Gibi Kilitleme)

Bu başlık en önemli ve ciddiye alınması gereken bir yöntemdir. Alttaki videoyu izlediğinizde konuyu biraz daha açacağız.

Bu Konuda Müşterilerimizi Uyarıyoruz, En yaygın Hırsızlık Yöntemidir! Açtıkları Kapıları Dikkat Çekmemek için kilitleyip Kronik Hırsızlıklar Yapıyorlar.

Yukardaki videoda gösterilen yöntemin daha sessiz ve seri haliyle Evlerinize girildiğini belirtiyor bu konuda daha detaylı bilgi almanız için 0535 738 51 65 numaralı telefondan iletişime geçmenizi öneriyoruz. Bu konuda iddialı Çözümlerimizin olduğunu altını çizerek belirtiyoruz.

4-Hırsızlık sonrası kapının son hali !!

Hırsızlık sonrası kapıları genelde sessiz bir şekilde kapıya çok fazla zarar vermeden aşağıdaki çektiğimiz videodaki gibi yaparlar çekilmiş video hırsızlık sonrası kapının son hali, titizlikle yapılmış bir hırsızlık girişimi , 10 dk içinde 2 kilit ve rozet bu hale geldi.

Dikkat Rezidance Hırsızlıkları Arttı ! (Önemli!)

Son zamanlarda lüks semtlerde rezidans ayarındaki binalara veya site içinde ev kiralayarak sahte kimlik ile belli bir süre daire sakinlerinin (Komşu Gibi Ev Kiralayarak) davranışlarını inceleniyor. Sabah saat kaçta kapıyı kilitleyip, akşam eve kaçta geldikleri kapıyı çekip mi çıkarlar? Yoksa kapıyı kilitleyip mi çıkarlar ,bunları takip ederek ve gözlemleyeyerek belirli süre beklerler .Bu aşamadan sonra evinize girip şarjlı maymuncuk ile kapıyı açıp 1 parça eşyanızı alırlar . Örneğin Yakın zamanda bizzat kendimizin şahit olduğu bir olay, Ataşehirde lüks bir rezidansta Müşterimizin 1000 $’ın olduğu bir cüzdanından 200 $ almak veya bayanların tektaş yüzüklerin alıp evi dağıtmadan kapıyı tekrardan kilitleyerek çıkmak . böylelikle siz evinize geldiğimizde hiçbir şeyden şüphelenmıyorsunuz, çünkü ev dağılmadan organize, kronik hırsızlık ile dikkat çekilmiyor ,aradan günler geçtikten sonra farkına varıyorsunuz fakat şüphelendiniz kişiler yanınızda çalıştırdıklarınız temizlikçi, evinizde kalan akrabalarınız hatta eşiniz veya öğrenci iseniz ev arkadaşınız olabiliyor! Bu konuda dikkatli olmanız gerektiğini düşünüyor nasıl önlemler alınması gerektiğine dair kesinlikle tarafımızdan bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

Öncelikle her sağlam kapı veya her sağlam kilit kesinlikle hırsızlar tarafından açılamayacak anlamı taşımamalı, her kilit her kapı mutlaka açılır bu kaçınılmaz sondur fakat güvenlik sistemleri içinde sağlam emniyet kilitleri güvenlikli kilitler alarm sistemleri kamera sistemleri Çeşitli caydırıcı etmenlerdir. Son Zamanlarda Elit Sitelere ve rezidancelere yapılan hırsızlık yöntemi dikkat çekmeden yapılan hırsızlıklar oluyor. Ellerindeki profesyonel aletlerle kapılarınızı açıp tekrardan kapayabiliyorlar. Hırsızlardan Korunma yöntemleri ile ilgili tüm detayları ve püf noktaları bu makalemizde yayımlamaya devam ediyoruz.

 

Hırsızlar Çelik Kapıları Maymuncukla Nasıl Açar?(Polis Anlatımlı)

Dikkat  Polisimiz Uyarıyor!Şarjlı Maymuncukla Kapı Açma!

Sosyal Medyada Sık sık Karşımıza çıkan bir video son zamanlarda çok dikkat çekmeye başladı!!! Öyleki aslında polis teşkilatımız ders verici ve öğretici bir video çekelim derken resmen Hırsızlara ve hırsızlıklara davetiye çıkarmışlar! Evet Ellerindeki Aletlerle 5 saniye içerisinde Çelik veya ahşap kapıları çok rahat açabiliyorlar. Bu konuda Sizlere Önerebileceğimiz Maymuncukla Açılmayan Kilitlerimiz için Çeşitli bilgileri  Buraya Tıklayarak Öğrenebilirsiniz

Kapıları 14 Yerden Kilitlenen Merkezi Kilitler Taktırmak ne Kadar Faydalıdır?

Bir kapının 14 yerden kilitlenmesi bu kapının çok güvenli olduğu anlamı taşımaz tam tersi birbirinden bağımsız her bir noktayı ayrı ayrı kilitleme sistemi taktı olmazsa daha korunaklı bir kapı haline getirmesine sebep olur
Yani kapınıza siz 14 noktada kilitlediğinizde hırsız aynı mantıkla 14 noktadan tek hamleyle geri açıyor aslında kapınıza birbirinden bağımsız üç ayrı noktada kilit sistemi taktırmanızda avantajlıdır, Bunlar için birbirinden bağımsız monoblok kilit sistemi önerebiliriz , bunların üzerine takılacak Rav bariah Kilit ve Multlock İnteractive Derin Kanallı kilit gayet sağlam olmasına fazlasıyla yetecektir.

Nasıl bir kilit sistemi kullanılmalı ?

Kapınıza öncelikle maymuncukla açılamayan özel kilit sistemleri kullanılmalı kilitler Avrupa menşei Tuzaklı ve Çelik olanlara tavsiye edilir. Yoksa Alttaki resimdeki gibi kötü bir sonuçla karşılaşılabilir.

Nasıl bir Çelik kapı kullanılmalı

 

Öncelikle bir kapının saç kalınlığı çok önemlidir, kapı saç kalınlığı 1,5 milimin altında ise bu bir tehlikedir bir kapıda 1,5 milimin üstünde kapı kalınlıkları her zaman dayanıklı kapılardır sizde öncelikle bir Çelikkapı sipariş edeceğiniz zaman kapının kalınlığını mutlaka kontrol edin mümkünse dış görünüş ya model olmasına değilde daha kuvvetli bir kapı olmasına önem gösterin , Çelik Kapılar özelliklerine ve fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir fakat 40.000tl-60.000tl arası her kapıyı alabilirsiniz

 

Profesyonel bir Alarm Sistemi

Emin olabilirsinizki sıklıkla karşılaştığımız bir çok hırsızlık olayından sonra alarm olan evlere girişimde  yapılmadan vazgeciliyor. Ama alarm olmayan evleri gözü kapalı girdiklerini gördük hırsızlar böyle durumları fırsat bilirler neden kolayı varken zoru seçelim ki mantıyı ile alarmı olmayan evleri önceliğe alırlar. Bize sorarsanız iyi bir kamera sistemi veya iyi bir alarm sistemi arasında kaldıysanız kesinlikle alarm sistemini tavsiye ederiz çünkü kamera sistemi olay bittikten sonra bu olayı kim yaptığını çözmeye yarıyor ama alarm sistemi bu olayı daha başlamadan bitmesine sebep oluyor. İyi Bir Alarm Sistemi sizi bu anlamda çok rahatlatacak

Kamera Sistemi Şart mı ?

Evet olmazsa olmaz değil ama olursa da harika olur, eğer bütçeniz var ise aileniz ve güvendiğiniz için belli bir rakam ayırdıysanız alarm sisteminin yanında bir de kamera sistemi yaptırmanız da kesinlikle fayda vardır. Heleki gözü dönmüş bir hırsız ile karşılaşmışsınız (allah göstermesin) işte bu durumda alarm sisteminde faydası olacağını anlayabilirsiniz çünkü alarm sistemleri de en  nihayetinde geçebilecek sistemler.Hırsızlar bu sistemleri geçiyor geçtikten sonra evinize gireceklerdir hiç değilse bundan sonraki aşamada evinizde ne olup bittiğini polis nezdinde delil olarak sayılabilmesi için bir  kamera sisteminin evinizde bulunmasında fayda vardır

Pimapen kapıları ve kilitleri Sağlamlaştırın

Özellikle giriş katlarda oturan müşterilerimize
Bu tavsiyeyi çok sıklıkla yapıyoruz çünkü giriş katta oturan müşterilerimizden en çok karşılaştıkları hırsızlık yöntemi ana kapıdan yani Çelik kapıdan değilde pimapen kapılar dan veya aliminyum doğrama kapılardan rahatça girilen hırsızlık olaylarına Şahit oluyoruz. Böylelikle pimapenen kapıların üç tarafında gizli sürgülü kilitler vardır bunları tavsiye ederiz…